استفاده از دستگاه AneVivo در باروری و لقاح

استفاده از دستگاه AneVivo در باروری و لقاح

در شهر ساوث همپتون انگلیس درمانگاهی با به کار گیری روشی جدید موفق شده است تا عمل IVF یا همان لقاح رحم را در داخل رحم و بدون بکارگیری از آزمایشگاه به نتیجه برساند . لازم به ذکر است این درمانگاه اولین درمانگاهیست که با کمک دستگاه AneVivo در انگلیس عمل لقاح را انجام می دهد . اگر این مطلب مورد علاقه ی شماست ، پیشنهاد میشود جهت مطالعه ی بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید .

دستگاه AneVivo لوله ای کوچک است که قبل از ورود به رحم ابتدا با تخمک و همچنین اسپرم بارگذاری خواهد شد ، این دستگاه از طرف سازمان HFEA ( دیدبان باروری انگلیس ) به تایید رسیده است .

با استفاده از این دستگاه چیزی حدود ۲۵۰ داوطلب را مورد برسی و آزمایش قرار داده اند و نتایج به دست آمده حاکی از آنند که درصد باروری با این دستگاه به مانند لقاح خارج رحم می باشد ، در واقع اگر از این دستگاه در باروری استفاده شود مدت زمان رشد جنین در محیط آزمایشگاه کاهش پیدا خواهد کرد و از همین رو می توان گفت هدف از اختراع این ابزار در حقیقت همین بوده است که زمان سپری برای رشد جنین به حداقل برسد .

AneVivo

AneVivo

محققان بر این عقیده اند که هرچه عمل باروری طبیعی تر باشد در نتیجه بارداری های سالم تری را شاهد خواهیم بود . البته باید این را هم ذکر کرد که با توجه به آزمایش های انجام شده این نتیجه نیز کسب شده است که خطر ابتلای جنینی که در محیط آزمایشگاهی رشد می کند به مشکلات ژنتیکی و سلامتی به مراتب بیشتر خواهد بود .

با این وجود که با کمک این دستگاه باروری می تواند داخل رحم صورت بپذیرد ، اما باز هم باید رحم را فعلا برای انجام تست های سلامت از بدن بیرون آورد و پس از برسی های لازمه آن را وارد رحم کرد .

نظر یا دیدگاه خود را ارسال کنید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *