بهترین و مؤثرترین روش جلوگیری از بارداری

بهترین و مؤثرترین روش جلوگیری از بارداری ، برای پیشگیری از بارداری راه ها و وسایل مؤثر زیادی وجود دارد که فرد برای جلوگیری از بارداری می تواند پس از بررسی آنان، بهترین راه را انتخاب و از آن استفاده کند.

بهترین و مطمئن ترین وسیله ضد بارداری، قرص ها می باشند زیرا روش استفاده از آنها ساده بوده و عوارض جانبی آنها کمتر از دیگر وسایل می باشد. قرصها شامل موادی شبیه به هورمونهایی که به طور طبیعی در بدن خانمها تولید می شوند می باشند. قرصهایی که در بازار دارویی ایران عرضه می شود عبارتند از کنتراسپتیوهای LD , HD, I, II, III این قرصها ۲۰-۲۱ روز مورد استفاده قرار می گیرند که از روز پنجم قاعدگی باید مصرف شوند.
اگر خوردن قرص یک روز فراموش شود روز بعد باید مقدار مصرف را دو برابر کرد و اگر در خوردن قرص چند روز وقفه افتاد باید روزهای بعد از روش دیگری برای جلوگیری استفاده کرد.

contraceptive pill

استفاده از قرص نه تنها روش ساده و موثریست بلکه دوره های عادت ماهیانه را منظم می کند، درد را نیز کاهش می دهد و میزان خونریزی را کم می کند. همچنین از بیماریهای عفونی لگن کاسته می شود و احمالا از به وجود آمدن تومورهای غیر سرطانی سینه، کیستهای تخمدانی، سرطانهای تخمدان و آندومتر رحم (لایه داخلی جدار رحم) پیشگیری می کند. حتی شاید از سرطانهای پستان، آندومتر رحم و تخمدان بکاهد.

منبع دکتر سلام

نظر یا دیدگاه خود را ارسال کنید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *