عوارض بارداری را با گیاهان دارویی کاهش دهید

عوارض بارداری را با گیاهان دارویی کاهش دهید ، دوران بارداری علی رقم سختی ها و عوارضی که دارد بسیار شیرین است . در این بخش چند گیاهان دارویی موثر در رفع عوارض بارداری را برای این دوران معرفی می کنیم .

عوارض بارداری

رفع حالت تهوع دوران بارداری با زنجبیل

یکی از عوارض بارداری در میان خانوم ها در سه ماه ابتدایی دوران بارداری تهوع و استفراغ های مکرر هست که هم نگرانشون میکنه و هم بسیار آزار دهنده است. همه ما میدونیم که تهوع در خانوم های باردار امری طبیعیه و تقریبا همه، چه کم و چه زیاد تجربه اش میکنن. “البته اگر این استفراغ ها باعث چندکیلو وزن کم کردن باشه حتما باید به پزشکشون اطلاع بدن”. برای کنترل این مسئله بهترین گیاه دارویی که میتونه موثر باشه زنجبیل هست. زنجبیل رو چه به صورت دم نوش تازه و چه از پودرش میتونید استفاده کنید. در بسیاری از مقاله های علمی اشاره شده که این گیاه در کنترل و کاهش حالت تهوع و استفراغ خانوم های باردار موثره. فقط یادمون نره که زیاده روی در هر چیزی مضره. مخصوصا در شما که باردار هستید

complications of pregnancy

بهبود خواب در دوران بارداری با دمنوش بابونه

در این دوران که شکم در حال رشده و همچنین استرس های ناشی از بارداری باعث میشه که در خواب مادر اختلال ایجاد بشه و معمولا خانوم ها در این دوران خواب مناسبی ندارند. نوشیدن یک دمنوش گل بابونه میتونه خواب شما رو بهبود ببخشه. بابونه به شل کردن عضلات شما کمک میکنه و همچنین دارای یک اثر آرامش بخش هست که روی سیستم عصبی شما تاثیر میذاره. از طرفی این گیاه میتونه مشکلات معده رو هم تا حدودی تسکین بده و در نهایت خواب خوبی داشته باشید.

برای از بین بردن نفخ از نعنا کمک بگیرید

مصرف نعنا به طور کلی به از بین بردن نفخ شکم کمک میکنه. این گیاه رو چه به صورت سبزی تازه و چه از طریق عرق نعنا و یا چای نعنا مصرف کنید. فقط توجه داشته باشید که به روزی بیشتر از دو فنجان نرسه. چرا که مصرف زیاد این گیاه میتونه مضراتی هم مخصوصا برای خانوم های باردار داشته باشد.

در دوران بارداری جو مصرف کنید

جو منبع بسیار خوبی از کلسیم و منیزیم هست. میتونه به رفع مشکلات پوستی دوران بارداری کمک کنه. همچنین جو گردش خون رو در بدن بهبود میبخشه. اثر مهمترش هم در کاهش اضطراب و بی قراری های این دوران هست.

نظر یا دیدگاه خود را ارسال کنید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *