تیر کشیدن ناف

تیر کشیدن ناف در دوران حاملگی و اوایل بارداری زنان | درد ناف ( فتق ناف )

تیر کشیدن ناف در اوایل بارداری – تیر کشیدن ناف در دوران حاملگی و اوایل بارداری زنان | علت تیر کشیدن ناف در هفته اول بادراری | درد ناف در ماه اول ، سوم و هفتم بارداری ، اکثرا عامل ایجاد فتق ناف می باشد. طی این مطلب خواهیم پرداخت به علت اصلی درد ( تیر کشیدن ناف ) طری ماه های اولیه بارداری و جلوگیری از پیشرفت آن.

تیر کشیدن ناف

تیر کشیدن ناف

علت اصلی درد ناف حین بارداری :

جالب است بدانید که درد ناف و یا همان تیر کشیدن ناف در دوران بارداری امری طبیعی و عادی می باشد و پس از زایمان از بین خواهد رفت. لازم است بدانید که این درد بسته به ماه بارداری شما و شکل بدن و پوست شما کاملا متفاوت خواهد بود.

فتق ناف چیست و چه زمانی رخ می دهد :

فتق ناف تنها مختص به زنان باردار نخواهد بود، لازم به ذکر است که این مورد معمولا در اثر فشار زیاد روی شکم پدیدار شده و معمولا در زنان مجرد و چاق هم نیز مشاهده می گردد.

از علائم بروز فتق نافی می توان به تورم اطراف ناف و همچنین بروز استفراغ اشاره داشت و در صورتیکه چنین حالاتی در خود می بینید حتما با پزشک خود مشورت لازم را داشته و بصورت خود سرانه از درمان آن بپرهیزید.

در صورت درمان اشتباه فتق نافی و یا گذشت سهل انگارانه از این موضوع ممکن است ذخایر خونی بدن به شدت کاهش یابد، لذا در صورت بروز چنین مشکلی حتما با پزشک خود مشورت کنید.

درمان درد اطراف ناف ( تیر کشیدن ناف ) :

این درد معمولا برای خانم ها طی دوران بارداری آمده و می رود، اما مهمولا با بروز آن درد بسیاری در ناحیه شکم احساس می شود و فشار زیادی به مادر می آورد، اما لازم به ذکر است که این درد برای برخی از خانم ها طی ماه های آخر بارداری پدیدار شده و باعث بزرگ تر شدن شکم نیز می شود.

نظر یا دیدگاه خود را ارسال کنید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.