زنده بودن جنین چگونه تشخیص داده می شود ؟

زنده بودن جنین چگونه تشخیص داده می شود ؟ ، با نزدیک شدن به ماه های پایانی بارداری برخی مادران حرکات جنین را احساس نمی کنند . برای رفع این نگرانی ، روش هایی برای تشخیص زنده بودن جنین وجود دارد .

زنده بودن جنین

روش های مختلفی برای اطمينان از زنده بودن و سلامت جنين وجود دارد كه بر حسب مورد توسط ماما يا متخصص زنان و زايمان بكار گرفته می شود. عمده ی این روش ها را در این مقاله بخوانید.

 روش های مختلفی برای اطمینان از زنده بودن جنین وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

۱.شمارش و بررسی حركات آزاد جنین

۲.شنیدن صدای ضربان قلب جنین توسط گوشی های مخصوص

۳.بررسی جنین توسط سونوگرافی

۴.نمو تدریجی رحم و بزرگ شدن شكم متناسب با ماههای بارداری

Fetus

حركات جنین ممكن است چند روزی به طور موقت خفیف شده و یا اصلا احساس نشود. در صورتی كه حركت جنین را مدت یك هفته احساس نكردید باید برای پیدا كردن علت به پزشك خود مراجعه كنید. فراموش نكنید كه در ماه‌های آخر بارداری، حركات جنین كمتر می شود و در نتیجه شما ممكن است این حركات را خفیفتر احساس كنید.
احتمالا علت آن پایین آمدن سر در حفره لگن و كم شدن جا برای حركات زیاد و آزادانه جنین است. امروزه ثابت شده است كه جنین در داخل شكم مانند انسان معمولی به خواب می رود و در این مواقع مسلما كمتر حركت می كند و یا ممكن است اصلا حركتی نكند.

اگر در این مورد نگران هستید می توانید با ماما یا پزشك خود مشورت كنید تا در صورت لزوم اقدام تشخیصی مناسب را برای شما انجام دهند.

 

نظر یا دیدگاه خود را ارسال کنید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *