سرطان خون در جنین با نوشیدن قهوه در بارداری

سرطان خون در جنین با نوشیدن قهوه در بارداری ، مطالعات نشان داده است که نوشیدن قهوه در بارداری می تواند خطر ابتلا به سرطان خون در جنین را افزایش دهد .

سرطان خون

– یک پژوهش پزشکی جدید نشان داده که نوشیدن دو فنجان قهوه در روز برای زنان باردار خطر ابتلا نوزاد به سرطان خون در مرحله بعد از تولد را زیاد می کند.

این پژوهش پزشکی نتیجه گیری کرده مادرانی که در زمان بارداری ۲ فنجان قهوه در روز نوشیده اند، نوزاد آنها در زمان پس از تولد به سرطان خون مبتلا خواهد شد.

Leukemia

استادان دانشگاه های پزشکی که در انجام این تحقیق شرکت کرده بودند از دولت ها و موسسات بهداشتی خواستند تا هر چه سریعتر مردم را از خطر تهدید ابتلا به سرطان آگاه کنند.

این محققان همچنین از موسسات دولتی همه کشورها خواستند همانگونه که به زنان باردار نسبت به کشیدن سیگار و نوشیدن مشروبات الکی هشدار می دهند، برای جلوگیری از ابتلای نوزادان به سرطان خون در آینده زنان باردار را از نوشیدن قهوه منع کنند.

پزشکان و محققان دریافتند که کافئین موجود در قهوه باعث ایجاد تغیراتی در (DNA) سلول تشکیل دهنده بدن جنین می شود و در نتیجه بدن را در مقابل ابتلا به سرطان خون آسیب پذیرتر می کند.

نظر یا دیدگاه خود را ارسال کنید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *