آمار تولد در ایران

بیشترین و کمترین آمار تولد در ایران طی سال ۱۳۶۵ و ۱۳۷۹

بیشترین و کمترین میزان تولد در ایران سال ۱۳۶۵ و ۱۳۷۹ ، بر اساس آمارهای ارائه شده می توان ذکر کرد که بیشترین آمار تولد نوزادان در ایران طی سال ۱۳۶۵ و اما در مقابل کمترین آمار تولد نوزادان در کشور عزیزمان طی سال ۱۳۷۹ می باشدکه در این خصوص به صحبت های رییس اداره جمعیت و تنظیم خانواده وزارت بهداشت نیز توجه نمایید.
دکتر محمد اسلامی رییس اداره جمعیت و تنظیم خانواده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این خبر، گفت: رکورد بیشترین میزان تولد با ۲ میلیون و ۲۵۶ هزار نوزاد متعلق به سال ۶۵ و کمترین تولد نیز با یک میلیون و ۹۵ هزار نوزاد متعلق به سال ۷۹ است.

وی با اشاره به این که بررسی‌ها در سال ۸۸ نشان داد در تمام استان‌های کشور رشد جمعیت مثبت بوده و در هیچ استانی مرگ و میر از موالید پیشی نگرفته است، افزود: در سال ۸۸ یک میلیون و ۳۴۸ هزار تولد و در سال ۸۷ یک میلیون و ۳۰۰ هزار تولد ثبت شد که نشان دهنده سیر صعودی موالید در کشور است.

اسلامی ادامه داد: به طور کل از سال ۶۵ در کشور با کم شدن تدریجی تولدها مواجه هستیم و این سیر نزولی تا سال ۸۲ ادامه داشت که از این سال به بعد با افزایش میزان تولدها روبرو هستیم.

وی افزود: هم اکنون اختلاف چشمگیری بین دختر یا پسر بودن نوزادان وجود ندارد و تعداد آنها مساوی است.

به گزارش ایسنا، رییس اداره جمعیت و تنظیم خانواده با اعلام اینکه منابع دسترسی به آمار درخصوص میزان تولد، مرگ، ازدواج و طلاق سازمان ثبت احوال و نتایج سرشماری‌های مرکز آمار ایران می‌باشد گفت: پیش از این سرشماری‌ها هر ۱۰ سال یکبار انجام می‌شد که پس از سرشماری سال ۸۵ مقرر شد هر ۵ سال یکبار سرشماری صورت گیرد و وزارت بهداشت در نظر دارد تا با همکاری مرکز آمار ایران برخی سئوالاتی را که می‌تواند نتایج سرشماری درخصوص جمعیت، تولد و مرگ و میرها را دقیق‌تر کند در پرسش‌نامه‌های سرشماری سال ۹۰ بگنجاند.

نظر یا دیدگاه خود را ارسال کنید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *