خطر سکته مغزی در زنان با مصرف این قرص

خطر سکته مغزی در زنان با مصرف این قرص ، خانم هایی که قرص ضد بارداری مصرف می کنند باید بدانند که این قرص ها خطر سکته مغزی در زنان را افزایش می دهد .

خطر سکته مغزی

 

گزارش خبرگزاری یونایتدپرس به نقل از نتایج تازه ترین تحقیقات حاکی است که خطر بروز سکته مغزی بر اثر مصرف قرص های ضدبارداری در زنانی که احتمال بروز سکته مغزی در آنها بیش از حد نرمال برآورد می شود، بسیار زیاد است، اما این خطر به طور کلی تمامی زنان مصرف کننده این نوع قرص ها را تهدید می کند.
تازه ترین بررسی صورت گرفته در این زمینه که نتیجه آن در مجله MedLink Neurology منتشر شده است، در واقع به روز رسانی مطالعه ای است که در سال ۲۰۰۳ توسط محققان دانشگاه لویولا انجام شد.
به گفته دکتر خوزه بیلر محقق سیستم سلامت دانشگاه لویولا، پزشکان باید هنگام تجویز داروهای خوراکی ضد بارداری، خطرات و فواید مصرف این داروها را بسنجند.
وی افزود: به طور خاص اگر زنی سایر عوامل خطرساز برای سکته مغزی را دارد، نباید از قرص های ضد بارداری استفاده کند.
این تحقیق نشان می دهد که مصرف سیگار، فشار خون بالا و سابقه سردردهای میگرنی از عواملی هستند که تاثیر مضاعفی در افزایش خطر بروز سکته مغزی در زنان مصرف کننده قرص های ضدبارداری دارند.
براساس این گزارش، به طور کلی در هر یکصد هزار زن در سن بارداری، ۴.۴ مورد سکته مغزی ایسکمیک رخ می دهد.
محققان در تجزیه و تحلیل جدید خود متوجه شدند که اساسا قرص های ضد بارداری خطر سکته مغزی را ۱.۹ برابر افزایش می دهد که این امر متوسط بروز سکته مغزی را به ۸.۵ مورد در هر ۱۰۰ هزار زن و یا یک سکته اضافی در هر ۲۵ هزار زنی که داروهای ضدبارداری خوراکی مصرف می کنند، افزایش می دهد.
به نظر می رسد داروهای خوراکی ضدبارداری در وقوع سکته مغزی هموراژیک که بر اثر خونریزی در مغز بروز می کند، نقشی ندارند اما در سکته های مغزی ایسکمیک دخیل هستند.
سکته های ایسکمیک که ۸۵ درصد تمامی موارد سکته را در بر دارد، ناشی از تشکیل لخته های خونی است.

نظر یا دیدگاه خود را ارسال کنید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *